Co można zrobić z poliwęglanu?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie jest poliwęglan. Wykonane z tego tworzywa płyty znajdują zastosowanie w wielu miejscach.

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które odznacza się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał przezroczysty i trwałością zbliżony do aluminium.

Płyty z poliwęglanu litego
Nazwa poliwęglan lity jest znacznie rzadziej spotykana niż szkło bezpieczne, które jest częściej używane przez osoby chcące kupić taki materiał. Płyty tego typu odznaczają się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi. Są również bardzo lekkie. Zostały także zabezpieczone przed działaniem promieni UV. Z tych płyt wykonywane są różnego rodzaju osłony oraz szklenia. Wykorzystywane są także do tworzenia obok czegoś takiego jak szkło hartowane przeszkoleń oraz zadaszeń. Są przydatne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

Płyty z poliwęglanu komorowego
Płyty produkowane są na bazie żywic poliwęglanowych. Wykazują podobne właściwości co poliwęglan lity. Jednak, poliwęglan komorowy jest znacznie bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia wywołane przez czynniki atmosferyczne. Tego typu płyty wykorzystywane są przede wszystkim to tworzenia zadaszeń oraz świetlików. Bardzo często są spotkane w szklarniach, a nawet jako ścianki działowe na stelażu wykonanym z elementów metalowych. Bardzo często sprzedaż poliwęglanu wykonywana jest na potrzeby stworzenia sufitów podwieszanych. Można w tym celu zastosować pojedyncze płyty lub skomponować różne kształty z kliku płyt.

Jak widać, płyty poliwęglanowe znajdują zastosowanie w wielu aspektach budowlanych.