Poliwęglan

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie poliwęglanem - materiałem, mającym szerokie zastosowanie w wielu branżach produkcyjnych i usługowych - od optyki, przez transport, elektronikę, medycynę, aż po budownictwo. W porównaniu ze szkłem wypada nad podziw pozytywnie - jest lżejszy, łatwy w montażu, a ponadto - bardzo wytrzymały. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego materiału do swojego domu, biura czy hali fabrycznej, mamy nadzieję, że po przeczytaniu poniższego tekstu wszystko stanie się jasne, nawet jeśli w tym momencie nie do końca wiesz, o jakim materiale jest mowa!Jakie zastosowanie ma poliwęglan?
Z założenia jest materiałem bardzo uniwersalnym. Często widuje się go w roli przepuszczającego światło zadaszenia na tarasach, werandach, nad wejściem do klatek schodowych, ale też na większych obiektach, jak hale produkcyjne czy stadiony. Przezroczysty jest używany do budowy szklarni, ogrodów zimowych czy na werandach. Służy również jako wypełnienie drzwi wejściowych lub bram, a także jako tworzywo do dzielenia pomieszczeń (głównie w przestrzeni biurowej) oraz przy podwieszanych sufitach. Poza tym mam zastosowanie w przemyśle - wypełnia się nim przestrzenie okienne.

Jakie zalety niesie ze sobą użycie płyt poliwęglanowych?
Jeśli już skojarzyłeś, o jakim materiale mowa, zgodzisz się na pewno, że płyty poliwęglanowe mają sporo zalet. Przepuszczają światło, w związku z czym w ekonomiczny i trwały sposób można doświetlić pomieszczenia od domowych werand po przemysłowe hale. Z racji wysokiej termoizolacyjności nie trzeba się przy tym martwić o straty energii. Poliwęglan jest również tworzywem bezpiecznym - ma mniejszą palność od innych tego typu materiałów. Ponadto jest wytrzymały na warunki atmosferyczne.

Pozostaje pytanie, jaki rodzaj płyty wybrać - poliwęglan lity, czy poliwęglan komorowy?